Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                           nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   kuchenny.com.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Armatura Kraków - baterie, panele, natryski

Naprawiaj, nie wyrzucaj – dlaczego warto wymieniać części zamienne w bateriach łazienkowych?

artykuł promocyjny

Baterii łazienkowych używamy nawet kilkanaście razy dzienne. Tak intensywne codzienne eksploatowanie sprawia, że po pewnym czasie baterie mogą ulec awariom, które będą wynikiem normalnego zużycia. Awarie te mogą powstać nawet w bateriach z wysokiej jakości materiałów. Nie zawsze jednak awarie wymagają wymiany armatury. Zdarza się, że wystarczy wymienić tylko uszkodzony element, by bateria znów działała sprawnie. Dzięki temu można zaoszczędzić pieniądze, nerwy i czas, a także przyczynić się do poprawy stanu środowiska naturalnego.

Naprawiaj, nie wyrzucaj – dlaczego warto wymieniać części zamienne w bateriach łazienkowych?
Kliknij w zdjęcie i przejdź na stronę firmy

fot.: Części zamienne elementów armatury łazienkowej od KFA Armatura

 

Cena i jakość nie zawsze idą w parze

 

Na skutek eksploatacji przez długi czas, oddziaływania twardej wody, osadzania się kamienia oraz innych czynników panujących w łazience, stan baterii z czasem się pogarsza i to niezależnie od ceny baterii. Również najdroższe modele po czasie będą mieć te same problemy - wyższa cena nie gwarantuje stuprocentowej bezawaryjności ani długotrwałego użytkowania. Z drugiej strony, zbyt niska cena baterii często oznacza niską jakość - taka bateria może o wiele szybciej ulec awarii, przeciekaniu itp. Warto więc wybrać drogę środka. Kluczem do rozwiązania może być solidny producent armatury łazienkowej.

Wybierając baterie należy zwrócić uwagę na materiały zastosowane do ich produkcji. Tanie urządzenia mało znanych marek mogą pozostawiać wiele do życzenia. Kupując je, może wydawać się, że zaoszczędzimy pieniądze. To jednak pozory i wybór kiepskiej armatury może pociągnąć za sobą w krótkim czasie wyższe koszty. Potrzebne mogą być ciągłe naprawy lub nawet wymiana całego urządzenia. Renomowane marki, tak jak KFA Armatura to standard, który zapewnia większą odporność produktów na uszkodzenia i większą wytrzymałość na korozję czy działanie wody. KFA przestrzega dokładnych norm produkcyjnych. Zapewnia to nie tylko wysoką wytrzymałość armatury, ale również jej łatwy montaż i obsługę.

 

Wymiana regulatora temperatury w baterii umywalkowej

 

KFA Armatura nie tylko zapewnia wysoką jakość produktów. Do atutów marki należy dodać szeroką gamę części zamiennych, a także udzielane wsparcie posprzedażowe. Użytkownicy mogą liczyć na profesjonalny serwis, który reaguje na zgłoszenia użytkowników w czasie do 48 godzin.

 

Dostępność części zamiennych

 

Zużycie części i potrzeba ich wymiany to naturalny proces w cyklu życia urządzeń, w tym armatury. Dotyczy to także produktów wysokiej jakości. W przypadku lepszego sprzętu - takiego jak baterie KFA Armatura - potrzeba wymiany komponentów pojawia się jednak później i rzadziej. Kiedy jednak już dojdzie do zużycia elementów baterii, producent gwarantuje dostępność części zamiennych. W ten sposób, jeśli np. kran przecieka, zamiast kupować nowy egzemplarz, można łatwo oczyścić zakamieniony perlator lub go zdemontować i założyć nowy. Podobnie w przypadku głowic oraz uszczelek.

Co ważne, dostępność części zamiennych dotyczy nie tylko nowych modeli baterii, ale również tych zakupionych kilkanaście lat temu. Wystarczy dokupić oryginalne komponenty albo zestawy naprawcze - łatwa wymiana części pozwala uniknąć potrzeby przeprowadzania większego remontu w łazience. To tym ważniejsze w kontekście wzrostu cen z powodu inflacji. Samodzielna wymiana części jest to tego tańsza niż wzywanie fachowca.

 

Wymiana przełącznika natrysku w baterii wannowej

 

Jak zamówić części zamienne do baterii?

 

Zamówienie części zamiennych KFA Armatura nie jest skomplikowane. Należy udać się na stronę producenta - tutaj w intuicyjnej wyszukiwarce znajdziemy właściwe komponenty z ponad 600 różnych rozwiązań. Najpierw określamy co wymaga naprawy, a później wybieramy odpowiedni produkt. System przedstawia dostępne propozycje rozwiązania. Jeśli potrzebne części nie ma na stronie, można skontaktować się z doradcą poprzez maila czy telefon.

Wyszukiwarka części zamiennych KFA Armatura TUTAJ: www.kfa.pl/naprawiaj

 

Najczęstsze usterki i ich naprawa

 

Jakie usterki baterii występują najczęściej? Głównie zużywają się uszczelki, napowietrzacze(perlatory) oraz głowice. Objawia się to cieknącym kranem, nieregularnym strumieniem wody czy wyciekami przy uchwycie albo oporem przy poruszaniu dźwignią.

Drobnych awarii przy zlewie można uniknąć, kierując się zasadą ,,lepiej zapobiegać niż leczyć". Warto regularnie kontrolować stan techniczny armatury, czyścić perlator, konserwować głowicę czy dokręcać uchwyt - takie zachowania pomogą zapobiec potencjalnym usterkom.

 

Konserwacja głowicy w baterii termostatycznej

 

Do awarii może dojść, nawet jeśli staramy się jej zapobiec. Wówczas warto spróbować najpierw naprawić popsutą armaturę, zamiast decydować się na zakup nowego egzemplarza baterii. To rozwiązanie korzystne zarówno dla domowego budżetu, jak i dla środowiska. Jest to zgodne z ideą ,,less waste" - pozwala zmniejszyć ilość generowanych śmieci.

 

Samodzielne naprawy

 

Wiele napraw można przeprowadzić samodzielnie - dotyczy to np. wymiany perlatora albo uszczelki. Wymiana napowietrzacza to przykład najprostszego zadania. Perlator może zatkać się wskutek gromadzenia się kamiennego osadu. Jest to niewielkie sitko na wylocie kranu, które napowietrza strumień wody (przyczynia się to do bardziej oszczędnego korzystania z wody). Perlator łatwo odkręcić i wyczyścić pod bieżącą wodą. Ewentualnie można wymienić go na nowy w razie uszkodzenia perlatora - to niewielka, tania część zamienna. Montaż nowego perlatora zajmuje tylko chwilę i polega po prostu na wkręceniu go u wylotu baterii.

 

 
Wymiana napowietrzacza w baterii oszczędnościowej

 

Kapiący kran - jeśli spędza Ci sen z powiek, warto go naprawić. Tym bardziej że nawet niewielka usterka objawiająca się kapaniem wody może generować straty nawet 12 litrów wody dziennie. Kapanie może oznaczać uszkodzenie głowicy. Łatwo ją naprawić. Najpierw zamykamy dopływ wody. Następnie odkręcamy śrubę mocującą uchwyt (ukrytą pod zaślepką) i wyciągamy rozetę oraz nakrętkę. Dokonujemy wymiany uszkodzonej głowicy i na nowo montujemy całą baterię.

Jeśli obawiasz się, czy poradzisz sobie z takimi naprawami, pomóc mogą ci darmowe poradniki dostępne w sieci. Dobrym źródłem porad jest youtube, na którym znajdziesz mnóstwo filmików prezentujących proste naprawy krok po kroku ze zrozumiałym wyjaśnieniem. Dzięki temu nawet osoba na co dzień niezajmująca się naprawami przy odrobinie chęci może samodzielnie wymienić zużyte części baterii czy naprawić cieknący kran. Warto odwiedzić również kanał YouTube marki KFA Armatura - znajdziesz tu wiele materiałów DIY prezentujących wymianę i naprawę podstawowych elementów baterii łazienkowych i kuchennych.

Decydując się na naprawę dotychczasowej baterii łazienkowej zamiast kupowania nowej, zyskujesz wiele korzyści. Oszczędzasz niemałe pieniądze, ograniczasz stres związany z awariami oraz pozytywnie wpływasz na środowisko naturalne, dzięki generowaniu mniejszej ilości śmieci. Do tego możesz odczuwać satysfakcję z samodzielnie przeprowadzonych napraw. Pamiętaj, że wiele usterek wydaje się skomplikowanych, ale w rzeczywistości do ich naprawy często prowadzi kilka prostych kroków. Liczą się dobre chęci, zakup odpowiednich części zamiennych oraz nieco pracy i cierpliwości, by przywrócić drugie życie naszej armaturze.

Kontakt w sprawie produktów:

KFA Armatura
ul. Zakopiańska 72
30-418 Kraków
tel. (12) 25 44 200
www: www.kfa.pl
mail: wyślij wiadomość
KFA Armatura

baterie łazienkowe » baterie kuchenne » grzejniki aluminiowe » zawory


Zobacz zdjęcia w galerii Armatura Kraków

 

kfa Facebook   kfa instagram   Youtube kfa

Polecamy
Złoto, mosiądz, miedź - wyposażenie łazienki trendy w łazience

Złoto, mosiądz, miedź - wyposażenie łazienki

 
Alanis - armatura łazienkowa marki Kuchinox armatura łazienkowa

Armatura dla wymagających - Alanis

 
Baterie w stylu loftowym armatura łazienkowa

Baterie w stylu loftowym

 
Prysznic w nowoczesnej odsłonie armatura łazienkowa

Prysznic w nowoczesnej odsłonie

 
Partnerzy

Polysan   Sapho

    Grupa Armatura     Riho      

Invena       logo Besco


Ferro   


      Werit   Diamond


Cerramed   Sfa

Luxum
 Cristalstone

 Laveo      logo Kuchinox
AKCJUM

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchniFacebook
Instagram