Ogrzewanie podłogowe - wersja Noppjet

data aktualizacji: 26-09-2012, 06:55 – artykuł promocyjny

Ogrzewanie podłogowe - wersja Noppjet

Ogrzewanie podłogowe jest coraz bardziej popularne w polskich domach ze względu na oszczędność energii i komfort użytkowania. W ofercie popularnych rozwiązań marki Purmo pojawiła się więc kolejna wersja ogrzewania podłogowego – z systemem mocowania rur o nazwie Noppjet. Wyróżnia go łatwość montażu oraz wytrzymałość.

Purmo Noppjet uni to system mocowania rury w płytach z wypustkami. Takie rozwiązanie umożliwia jednej osobie bardzo szybkie układanie rur grzejnych wodnego ogrzewania podłogowego, zapewniając jednocześnie ich właściwe zamocowanie w podłożu. Dzięki łatwości instalacji można ograniczyć dość wysokie w przypadku ogrzewania podłogowego koszty robocizny.

Płyty składają się z dwóch warstw: dolną stanowi płyta styropianowa z wypustkami na górnej powierzchni, zaś górną tworzy odporna na uderzenia folia polistyrenowa nałożona na wypustki, zwane także nopami. To właśnie ona jest elementem utrzymującym rury we właściwym położeniu. Technologia montażu instalacji ogrzewania podłogowego w systemie Purmo Noppjet jest bardzo zbliżona do technologii opartej na płycie systemowej Purmo Rolljet. Jedyna różnica to sposób mocowania rury do izolacji. W przypadku płyty systemowej Noppjet uni rura grzejna wciskana jest między specjalne wypustki. Nie są potrzebne do tego żadne specjalne narzędzia ani elementy mocujące.

 Noppjet Purmo o grubości 11 mm zbudowany jest z płyty z twardego styropianu i może przenosić obciążenia do 60 kN/m2. Nadaje się szczególnie dla podłóg o dużych obciążeniach użytkowych oraz  jako wierzchnia warstwa dla każdej izolacji poziomej. Po rozłożonych płytach Purmo noppjet można swobodnie chodzić w miękkim obuwiu, a po ułożeniu powierzchnia noppjetu jest całkowicie szczelna. Nadaje się więc doskonale do wylewek o konsystencji płynnej. Specjalny układ wypustek umożliwia układanie rur o średnicach 14, 16 i 17 mm. Kształt nopów został dopracowany idealnie. Dzięki temu mocowanie rury jest absolutnie pewne przy zminimalizowanej powierzchni przylegania rury do wypustek.

 Płyty systemu Purmo Noppjet uni posiadają niemiecki certyfikat jakości RAL. Producent udziela 10 lat gwarancji na system, jeśli w całości został wykonany z elementów Purmo.

Cena brutto za m2:
150 - 202 zł (w zależności od rodzaju zastosowanej automatyki)


 

Opracowanie: Redakcja
Żródło: Purmo

Podobne artykuły
Grzejniki i grzałki Instal-Projekt - przegląd nowości

ogrzewanie łazienki

Grzejniki i grzałki Instal-Projekt - przegląd nowości

Eleganckie grzejniki i innowacyjne grzałki to nowości oferowane przez Instal-Projekt. Niewystępujące wcześniej... więcej...

Grzejniki do dużych łazienek

ogrzewanie łazienki

Grzejniki do dużych łazienek

Grzejniki drabinkowe to obecnie podstawowy element wyposażenia każdej nowoczesnej łazienki. Jednak coraz częściej... więcej...

Ogrzewanie podłogowe - jaka powinna być maksymalna temperatura

ogrzewanie łazienki

Ogrzewanie podłogowe - jaka powinna być maksymalna...

Jedną z kluczowych kwestii dotyczących ogrzewania podłogowego jest prawidłowe rozplanowanie pętli grzewczych i... więcej...