Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                           nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   kuchenny.com.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Umywalki z blatem - przegląd

artykuł promocyjny

Jednym z najważniejszych i najczęściej spotykanych urządzeń we współczesnej łazience jest umywalka. Nie ma znaczenia czy jest to łazienka mała czy duża, w biurze czy w domu. Usytuowana w głównym miejscu pomieszczenia, z dobrym dostępem, w ścisłym sąsiedztwie ręcznika, półeczki na kosmetyki i lustra. Zawsze też ze swoim nieodzownym towarzyszem - baterią. Umywalka zintegrowana z blatem to wygodne i estetyczne rozwiązanie do łazienki.

Umywalki z blatem - przegląd

fot.: Salonika - umywalka Porcelanosa Noken NK Logic

Wielka popularność umywalek sprawiła że przestały one być białymi ceramicznymi spustami do kanalizacji, a stały się elementami wystroju, nadającymi indywidualny klimat pomieszczeniu w zależności o stylu w jakim zostały wykonane.

Umywalka ceramiczna meblowa/wpuszczana prostokątna Neva 100

fot.: Uptrend - umywalka ceramiczna meblowa/wpuszczana prostokątna Neva 100

Bez względu na kształt, kolor i materiał najczęściej spotykamy umywalki wiszące przy ścianie (tradycyjne) lub coraz popularniejsze, spoczywające na blacie, na szafkach łazienkowych (meblowe, nablatowe). Najtrudniejsze do zakwalifikowania są umywalki, które z blatem stanowią jedną całość.
 

UMYWALKA DIMPLE 120 LEWA (60+60) ŚCIENNA, MARMUR TERRA PINK MATT

fot.: Elita - umywalka Dimple 120 w kolorze terakoty

 

Producenci umywalek zintegrowanych z blatem nie zapominają również o domach, w których jedna umywalka jest niewystarczająca. Wiele modeli posiada swoje podwójne odpowiedniki.

 

Oto kilka z propozycji rynkowych

Umywalka Splash włoskiej firmy Disegno Ceramica w wersji Right to rozwiązanie idealne dla osób, które chcą mieć więcej miejsca przy umywalce. Asymetryczne usytuowanie kleksa z prawej strony blatu sprawiło, że jego lewa część stała się wygodną  płaszczyzną, którą można swobodnie wykorzystać m.in. na ustawienie przyborów toaletowych. Nowy kształt jest też bardziej przyjazny jeśli chodzi o montaż umywalki w narożniku łazienki. Mimo nowej formy umywalka zachowała stare wymiary – wciąż ma długość 100 cm, całkowitą szerokość 56 cm i 10 cm wysokości.

Coram - dwukolorowa umywalka

fot.: Coram - umywalka z blatem Splash

Uwagę w serii zwraca zwłaszcza forma umywalki. Ceramiczny element wydaje się być stworzony z dwóch przenikających się i rozpływających w sobie form, co najlepiej obrazuje widok umywalki od góry. Co ważne, projektanci Disegno Ceramica proponując tak niekonwencjonalną formę zachowali wysoką funkcjonalność produktu. Misy umywalek są wystarczająco głębokie, a szeroki ceramiczny rant w największym modelu może posłużyć jako użytkowy blat.

W serii Fluid dostępne są trzy umywalki nablatowe: model 70, 90 i 110 cm. Wszystkie oferowane są w wersji z otworem lub bez otworu na baterię. Umywalki znakomicie prezentują się mocowane do ściany, zwłaszcza jeśli towarzyszy im elegancki chromowany syfon. Można je także postawić na blacie z serii Fluid. Blaty wykonane są z tworzywa sztucznego oraz MDF lakierowanego na jeden z trzech kolorów - biały, czerwony lub czarny.

Coram - Umywalka ceramicznai z blatem

fot.: Coram - umywalka z blatem Fluid

Firma Ideal Standard w swojej bogatej ofercie umywalek posiada również modele z praktycznymi powierzchniami bocznymi, np. umywalka Strada czy Tempo. Zostały one zaprojektowane w taki sposób, aby ich linie idealnie pasowały do kształtu szafek podumywalkowych. Dzięki temu kontury są wzajemnie dopasowane tworząc czysty i schludny wygląd całości.

umywalka Strada z powierzchniami bocznymi - Ideal Standardumywalka Tempo z powierzchniami bocznymi - Ideal Standard

Strada                                                                  Tempo  

Wśród umywalek firmy Sapho znajdziemy również modele z funkcjonalnym blatem, np. Juno i Arana. Obydwie wykonane są z lanego marmuru - ze specjalnej mieszanki, której głównymi składnikami są naturalne mielony wapień i żywicy epoksydowej. Materiał ten charakteryzuje się idealnie gładką i płaską powierzchnią, która utrzymuje temperaturę otoczenia.

umywalka kompozytowa z blatem - Sapho Junoumywalka kompozytowa z blatem - Sapho Arana

     Juno                                                                  Arana 

Umywalki na wymiar znajdujące się w ofercie firmy Luxum produkowane na wymagany przez klienta kształt i kolor. Jedno- lub wielostanowiskowe (jedno- i wielokomorowe), podblatowe, nablatowe lub stanowiące jednolity odlew razem z blatem.

Luxum - umywalka z blatem
umywalka Luxumumywalka Luxum

Fot.: Luxum


Linea Ideal to kolekcja nowoczesnych umywalek marki Cristalstone połączonych z blatem. Cechują je geometryczne linie i ostre krawędzie oraz zastosowanie innowacyjnego rozwiązania, jakim są odpływy liniowe.

umywalka Linea Ideal z odplywem liniowym, połączona z blatem - Cristalstoneumywalka Linea Ideal z odplywem liniowym, połączona z blatem - Cristalstone

Fot.: Cristalstone

Materiał umywalek Technistone składa się z naturalnych surowców wysokiej jakości (kamienia i granitu), frakcji lustrzanych i szklanych i małej ilości kolorowych pigmentów. Umywalki cechuje wysoka wytrzymałość, łatwe utrzymanie, nieporowata powierzchnia, a także duża odporność na bakterie i zarysowania.

Umywalka Technistone w kolorze Noble Villa

Fot.: Technistone

 

W ofercie firmy MANTES również można znaleźć umywalki z funkcjonalnym blatem. Przykładem takiej umywalki jest model z serii Platum. Do kompletowania z szafką. Umywalka FOKUS z blatem odstawczym to druga propozycja umywalki z blatem z oferty tej marki. Jest to prostokątny płaski blat z umywalką po śrdoku. Płaskie, boczne powierzchnie odkładcze umywalki zwiększają funkcjonalność umywalki i całej łazienki.

Umywalka FOKUS z blatem odstawczymUmywalka Platum z blatem

fot.: Mantes - marka Gante

 

Bogatą ofertę umywalek z blatem oferuje firma RIHO, wśród nich na uwagę zasługują kolekcje: Bologna, Andora, Broni oraz Slimline. RIHO oferuje bogaty asortyment modeli umywalek z marmuru syntetycznego w różnych rozmiarach.

Riho Bologna
umywalka z blatem RIHO Andoraumywalka z blatem RIHO Bologna

Fot.: RIHO


ItalyDirect.pl to najnowsza platforma zakupowa dla miłośników włoskiego designu w wyposażeniu łazienek, która zapewnia dostawy armatury i ceramiki łazienkowej od czołowych włoskich producentów szybko, tanio i wygodnie. W ofercie ItalyDirect.pl znajdziemy ceramikę takich producentów jak: Althea, Vitruvit, Highlands, Alice Ceramica.

Althea PlusHera AltheaAlthea Cover

Zobacz więcej umywalek z oferty ItalyDirect.pl


Wysokiej jakości umywalki ceramiczne Uptrend wykonane zostały z odpornych na zarysowania, wytrzymałych materiałów, które z łatwością utrzymamy w czystości za sprawą specjalnej powłoki UP-CLEAN.

Umywalka ceramiczna meblowa/wpuszczana prostokątna Venta 100Umywalka ceramiczna nablatowa/meblowa prostokątna Foksal

fot.: Uptrend - umywalki Venta 100 i Foksal


Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Salonika, Coram, Mantes, Luxum, Cristalstone, RIHO, ItalyDirect.pl, Ideal Standard, Sapho, Uptrend, Elita, Technistone


Przeglądy


Polecamy
armatura łazienkowa

Kompleksowe rozwiązania i nowoczesny design

 
Modne fronty w meblach łazienkowych meble i akcesoria

Modne fronty w meblach łazienkowych

 
trendy w łazience

Wyposażenie na wymiar z Luxum

 
Blat w łazience trendy w łazience

Blat w łazience

 
Fototapeta w łazience porady łazienkowe

Fototapeta w łazience

 

Partnerzy

Riho

logo Śnieżka       Emako

Magma

Luxum CristalstoneSapho   kaflando płytki ceramiczne

BISK        logo Piramida

  Invena   

      Electrolux   

logo Coram

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchniFacebook
Instagram