Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                           nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   kuchenny.com.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Elita

Łazienka w stylu romantycznym

artykuł promocyjny

Łazienka w stylu romantycznym

Romantyczna łazienka to łazienka dla wrażliwych kobiet. Pastelowe kolory na ścianach, odcienie różu, kobiece dodatki, kwiatowe ornamenty na ręcznikach i ścianach to znaki szczególne stylu romantycznego. W stylu romantycznym główną rolę odgrywają dodatki. Elegancka stylistyka obfitująca w zaokrąglone kształty tworzy uroczy klimat.

Łazienka w stylu romantycznym
  fot. Łazienka w stylu romantycznym                                    fot.: FFiL Śnieżka                  
(źródło:davinong.com)                                                                  

Romantyczna łazienka to też zmysłowa łazienka. Nie może zabraknąć świeżych kwiatów, nastrojowego światła oraz aromaterapii podczas kąpieli. W takiej łazience człowiek odpoczywa, relaksuje się i pozytywnie nastraja. Strefa pielęgnacji ciała może być wyposażona w toaletki i duże lustra, a w obrębie strefy relaksacyjno - kąpielowej koniecznie powinny znaleźć się świece wprowadzające nastrojowość.

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki" - błyszczące elementy mozaiki oraz motyw płatków róż pojawiający się w różnych miejscach w łazience w połączeniu ze stylowym fotelem retro nadają romantycznego charakteru tego wnętrza

Romantyczne łazienki uwielbiają kobiety, jednak w praktyce powinno to być miejsce dla dwojga. W związku z tym świetnie sprawdzą się duże wanny dla dwóch osób i szeregowe umywalki.

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki" - duża wanna dla dwojga oraz płytki z ornamentami w odcieniach beżu wnoszą urok i wątek natury. Imitacja starej cegły stanowi ciekawy zabieg aranżacyjny

Spokój i ciepło zapewnią stonowane kolory z wyrazistymi akcentami. Najlepszym rozwiązaniem jest pastelowe tło w towarzystwie rzucających się w oczy różów czy czerwieni, które pobudzą zmysły. W tą konwencję świetnie wpisują się błyskotliwe mozaiki oraz ulotne złocenia migające w świetle.

fot.: Instal Projekt - styl romantyczny to połączenie wygody i przyjemności z praktycznymi rozwiązaniami. Wystarczy zadbać o odpowienią kolorystykę a zwykły grzejnik stanie się ozdoba i wyznacznikiem gustu gospodarzy a stylowo zawieszone zasłonki oddają subtelny klimat wnętrza (konkurs fotograficzny "Nasze łazienki")

Elementem, który odgrywa w romantycznej łazience kluczową rolę są dodatki łazienkowe, takie jak: ręczniki, dywaniki łazienkowe, kosze na bieliznę, dozowniki na mydło w płynie, mydelniczki, wieszaki czy półki. Poprzez ich odpowiedni dobór możemy podkreślić kobiecy charakter naszej łazienki.

Elementem, który odgrywa ważną rolę w aranżacji romantycznej łazienki, jest oświetlenie, za pomocą którego możemy stworzyć przytulny i nastrojowy klimat. Idealne rozwiązanie stanowią lampy wiszące, plafony oraz kinkiety z kryształkami. Ich zastosowanie daje nam możliwość dekoracji łazienki zarówno w dzień, kiedy światło jest zgaszone, jak i wieczorem po oświetleniu wnętrza. Pod wpływem światła, powstają ciekawe refleksy, dzięki załamaniu i rozproszeniu światła przez kryształki.                

 

Zobacz także:

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: FFiL Śnieżka, Instal-Projekt, Prince

Partnerzy

logo Piramida

Cristalstone Luxum

   Tesa

kaflando płytki ceramiczne

Invena  logo Besco

BISK      Imers

GTV     Riho

  Sapho      Emako

 Electrolux

Aurora

    logo Coram

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchniFacebook
Instagram