Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                           nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   kuchenny.com.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Elita

Łazienka w stylu japońskim

artykuł promocyjny

Łazienka w stylu japońskim

Styl japoński jest prosty, ascetyczny. Meble łazienkowe mają proste formy i linie, bez zbędnych zdobień i ornamentów. Dominują materiały naturalne jak kamień, drewno, stal nierdzewna. W łazience urządzonej w stylu japońskim powinno znajdować się okno. Popularnym dodatkiem są półki, które służą do przechowywania np. ręczników. Dominujące kolory to biel, brąz i beż.

Japandi z wanną IÖ TolgaStyl japoński z płytkami Azario Luzon i kabiną IÖ Forsa

fot.: Salony BLU

Ważnym punktem w aranżacji łazienki w stylu japońskim jest wanna - miejsce oczyszczenia, ale też relaksu i odprężenia po ciężkim dniu. Najczęściej są to więc okazałe modele lub typ wolnostojący. Mile widziane będą także systemy hydromasażu.

Łazienka w stylu japońskim

fot. Łazienka w stylu japońskim (źródło: trendszine.com) oraz zgłoszenie uczestnika konkursu fotograficznego "Nasze łazienki"

W łazience urządzonej w stylu japońskim znajdziemy rośliny, akcesoria z bambusa, drewna i wikliny. Obowiązuje zasada im mniej tym lepiej. Surowość barw i kształtów pozwala zachować ład przestrzenny. Mile widziane są duże przeszklenia zapewniające jak najwięcej dziennego światła. Miejsce takie powinno kojarzyć się ze spokojem, wyciszeniem a może nawet medytacją. Dobrze jeśli zdecydujemy się na elementy iście związane z japonią - drzewo kwitnącej wiśni, bonsai, juka, ale także kamienne misy, wazony, świece i lampiony.

Styl japoński w łazience

fot.: Viva Design

Japońska kultura w urządzaniu wnętrz została doceniona również w innym aspekcie. Poszanowanie naturalnego i unikatowego tworzywa w powiązaniu z szacunkiem do rzeczy starych, robionych ręcznie i unikatowych znalazły oddźwięk w kolejnym stylu, który zdominował trendy wnętrzarskie, mowa o wabi sabi.

fot.: Cersanit

Zobacz też:

Opracowanie: Redakcja
Żródło: Redakcja
Zdjęcia: Salony BLU, Viva Design, Cersanit

Partnerzy

logo Piramida

Cristalstone Luxum

   Tesa

kaflando płytki ceramiczne

Invena  logo Besco

BISK      Imers

GTV     Riho

  Sapho      Emako

 Electrolux

Aurora

    logo Coram

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchniFacebook
Instagram