Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                           nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   kuchenny.com.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Pralka ładowana od frontu czy od góry

artykuł promocyjny

Pralka ładowana od frontu czy od góry

Wybór pralki uwarunkowany jest kilkoma czynnikami. Przede wszystkim brane pod uwagę są parametry techniczne, które wpływają na jakość prania oraz zużycie energii i wody. Oprócz danych mówiących o jakości sprzętu AGD ważne są również wielkość oraz sposób ładowania prania. Te ostatnie czynniki często determinowane są wielkością i funkcjami pomieszczenia, w którym pralka będzie zamontowana. Zasadniczo pralki występują w dwóch wersjach - ładowana od przodu lub od góry.
 

Zobacz także >> Miejsce na pralkę - gdzie ustawić pralkę
 

 

Pralka AEG - Electrolux      Electrolux - Pralka ładowana od frontu pełnogabarytowa EWF1408WDL

fot.: AEG                                              fot.: Electrolux

 

Pralki ładowane od przodu

 

Modele ładowane od przodu - z dużymi szklanymi drzwiczkami zazwyczaj są też szersze, zwykle jest to 60 cm. Głębokość zaś waha się od 30 do 60 cm. Pralka ładowana od frontu zmusza nas do schylania się podczas każdego ładowania i opróżniania pralki. Tego typu urządzenia nadają się do zabudowy, np. we wnęce. Istnieje również możliwość zamontowania półki lub blatu nad pralką. Trzeba jednak pamiętać o zostawieniu odpowiednio dużej przestrzenie przed drzwiczkami, aby mieć komfortowy dostęp do wnętrza pralki.

Pralka ładowana od frontu Candy GV 1310 TWHC3

  fot.: Candy - Pralka ładowana od frontu Candy GV 1310 TWHC3 mimo niewielkich wymiarów - 60 x 60 x 85 cm - mieści nawet 10 kg prania

 

Pralki ładowane od góry

 

Pralki ładowane od góry są smukłe i mają duże podnoszone pokrywy. Zazwyczaj modele z podnoszoną pokrywą są wyższe i węższe od tych ze szklanymi drzwiczkami, ale za to są dłuższe, co w konsekwencji skutkuje podobnym metrażem potrzebnym do ustawienia obu pralek. Łatwiej jest ją jednak załadować i opróżnić z mokrego prania. Kolejnym atutem przemawiającym na korzyść pralek ładowanych od góry jest większa kultura pracy, łatwiej wyważa pranie podczas wirowania. Może okazać się z kolei problematyczna w kwestii zabudowy. Przy praniu dużych rzeczy typu pościel, koc może okazać się, że węższy otwór w bębnie jest mniej wygodny od standardowego w modelach ładowanych od frontu.

 

Zobacz koniecznie:

Opracowanie: Redakcja
Żródło: Redakcja
Zdjęcia: Candy, AEG, Electrolux, Mastercook, Konkurs 2011

.

Partnerzy


   Electrolux

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchni


Facebook
Instagram