Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                           nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   kuchenny.com.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Bardziej ekologiczne pranie w 7 krokach

artykuł promocyjny

Każdy z nas chce prać skutecznie, ale coraz częściej zwracamy uwagę również na aspekty związane z ekologią. Technologie stosowane w pralkach i suszarkach Electrolux mają wydłużyć żywotność pranych tkanin, dbając jednocześnie o mniejsze zużycie wody i energii. Jak chronić naszą planetę w trakcie codziennych czynności jak na przykład pranie? Jest na to, co najmniej 7 sposobów.

Bardziej ekologiczne pranie w 7 krokach
Kliknij w zdjęcie i przejdź na stronę firmy

Inteligentne pranie i suszenie - dbaj o tkaniny i naszą planetę z Electrolux PerfectCare

 

Czy dbając o tkaniny w czasie prania, możemy jednocześnie chronić środowisko? Okazuje się, że oszczędności zasobów oraz działania na rzecz ochrony środowiska zaczynają się już od procesu produkcji odzieży. Każdy z nas w swojej szafie na pewno ma ubrania, w których nie chodzi, które zostały kupione pod wpływem impulsu, a nie z potrzeby posiadania nowej pary spodni czy bluzki. Jak dowodzą badania każdego roku do wytworzenia nowych ubrań zużywana się ok. 93 miliardy m³ wody. Dodatkowo w trakcie procesu ich produkcji wyemitowanych zostaje ok. 1,2 miliarda ton dwutlenku węgla. Co gorsze zaledwie mniej niż 1% materiałów zużytych do produkcji tkanin poddawany jest recyklingowi, a miliony ton ubrań trafiają na śmietnik.*

O nasze ubrania powinniśmy zatem odpowiednio dbać, by służyły nam jak najdłużej. Dlatego marka Electrolux, chcąc już dziś zwrócić uwagę na sposób, w jaki traktujemy tkaniny, stworzyła pralki i suszarki pomagające chronić zasoby wody.

 

7 kroków do bardziej ekologicznego prania

 

Nawyki w czasie prania mogą w znaczący sposób odciążyć nasze środowisko, a nowoczesne pralki i suszarki pomagają nam wprowadzić te zmiany bez wysiłku. Oto one:


1. Obniż temperaturę prania


Obniżając temperaturę prania o 10 stopni, jesteśmy w stanie zużywać nawet o 30% mniej energii. Warto przy tym pamiętać, że pranie w 30°C może być tak samo skuteczne, jak w 40°C, jeśli użyjemy do tego odpowiedniej technologii. W pralkach Electrolux jest to funkcja UltraWash, dzięki której zużyjemy mniej energii, a kolory naszych ubrań pozostaną intensywne.


2. Oszczędzaj wodę


Pranie bez wody? Woda jest nam niezbędna, ale gdy ubrania wymagają jedynie odświeżenia, powinniśmy wybierać program parowy, dzięki któremu w jednym cyklu jesteśmy w stanie zaoszczędzić ponad 40 litrów wody. Technologia Steam Care zapewnia szybkie odświeżenie odzieży oraz wydłuża jej żywotność. W pralkach i suszarkach Electrolux para wykorzystywana jest w ostatnim cyklu prania lub suszenia, lub może być stosowana oddzielnie, bez uruchamiania całego cyklu.

7 kroków do bardziej ekologicznego prania - oszczędzaj wodę


3. Dobierz odpowiedni detergent


Dobór detergentów również w dużej mierze wpływa na oddziaływanie naszego prania na środowisko. Stosujmy je świadomie i zgodnie z zaleceniami. Do kolorowych ubrań lepiej wybierać płyn do prania, gdyż proszki mogą zawierać środki wybielające odpowiedzialne za blaknięcie kolorów.


4. Zmiękczaj tkaniny


Zmiękczacze do tkanin zwiększają wytrzymałość włókien, dzięki którym ubrania na dłużej zachowują swój kształt.


5. Dozuj detergent we właściwy sposób


Nastawiając pranie, powinniśmy pamiętać o właściwym dozowaniu środków piorących, które zawsze należy dobierać do twardości wody oraz wielkości wsadu. Zbyt duża ilość detergentu przyczynia się do blaknięcia kolorów ubrań i niszczenie tkanin. Gdy detergentu dodamy zbyt mało, możemy spodziewać się, że ubrania będą matowieć i szarzeć z upływem czasu. W pralkach Electrolux dozowanie detergentu i zmiękczacza odbywa się automatycznie, za sprawą funkcji AutoDose, która uwzględnia wagę załadunku oraz rodzaj wody. Dozownik napełnia się raz na 20 prań, a pralka sama dobiera odpowiednią dawkę detergentu.


6. Stosuj parę


Program parowy to prawdziwa rewolucja dla ubrań wymagających odświeżenia. Gdy odzież nie potrzebuje pełnego prania, możemy wykorzystać parę i dzięki temu będziemy prać rzadziej i mniej. Dodatkowe oszczędności wynikają z braku konieczności częstego prasowania, bo system SteamCare zmniejsza również zagniecenia na odzieży. To kolejne oszczędności w zużyciu energii!


7. Susz bezpiecznie


Nowoczesne suszarki bębnowe pozwalają obniżyć temperaturę, zachowując satysfakcjonujące rezultaty suszenia zarówno dla delikatnych materiałów typu wełna czy jedwab, jak i dla wymagającej odzieży outdoorowej i funkcjonalnej. Sportowa odzież suszona w suszarce wykazuje lepsze właściwości, a to oznacza, że będzie nam służyła znacznie dłużej.

Opracowanie: Redakcja
Żródło: * Źródło: Ellen MacArthur Foundation, A new textiles economy: Redesigning fashion’s future, (2017,http://www.ellenmacarthurfoundation.org/publications)

Kontakt w sprawie produktów:

Electrolux Poland Sp. z o.o.
ul. Karolkowa 30
01-207 Warszawa
tel. 801-444-800
www: www.electrolux.pl
mail: wyślij wiadomość
Electrolux Poland Sp. z o.o.

Zobacz informacje o firmie


sprzątanie
: odkurzacze odkurzacze centralne odkurzacze przyjazne dla środowiska gotowanie: kuchenki mikrofalowe kuchnie okapy piekarniki płyty do zabudowy urządzenia kompaktowe do zabudowy pralnictwo: pralki pralko-suszarki suszarki zmywanie naczyń: zmywarki do zabudowy zmywarki wolnostojące chłodnictwo: chłodnictwo do zabudowy chłodnictwo wolnostojące drobne urządzenia: ekspresy do kawy gotowanie przygotowywanie jedzenia żelazka parowe zestawy śniadaniowe urządzenia profesjonalne


Zobacz zdjęcia w galerii ElectroluxAdvertisement

.

Partnerzy


   Electrolux

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchni


Facebook
Instagram