Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                           nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   kuchenny.com.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Jak ukryć pralkę w łazience

artykuł promocyjny

W każdym domu znajduje się pralka, która najczęściej zlokalizowana jest w łazience. W większości gospodarstw nie ma oddzielnego pomieszczenia na pralnię i suszarnię, dlatego pralki trzeba umiejętnie ukryć. Ciekawa aranżacja pralki w łazience może okazać się jej atutem a nie zmorą. Wystarczy w oryginalny sposób wkomponować ją w ogólny wystrój wnętrza akcentując jedynie jej niewielką część lub schować ją całkowicie.

Jak ukryć pralkę w łazience

Pralka schowana pod blatem

Jednym z najmniej ingerującym w ogólną bryłę łazienki pomysłem jest schowanie pralki pod blatem. Oprócz tego, że urządzenie będzie ukryte to dodatkowo zyskamy nową przestrzeń na ręczniki, kosmetyki czy chemię czyszczącą. Zachowując konwencję stylistyczną zgodną z wystrojem łazienki całość stworzy jednolity charakter wnętrza. Blat nad pralkę może być przedłużeniem blatu pod umywalkę lub stanowić odrębną szafkę. Istnieje możliwość użycia różnego rodzaju kotar typu zasłonki, rolety, drzwiczki do kamuflażu lub pozostawienia pralki odkrytej.

 pralka pod blatem w łazience Zabudowa pralki w łazience - pomysły, aranżacje, zdjęcia

Gdzie umieścić pralkę w łazience - pomysły

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki"           

 

Pralka schowana we wnęce

Jeśli w naszej łazience mamy do dyspozycji wnękę możemy w całości przeznaczyć ją na kącik pralniczy. w którym zgromadzimy, oprócz pralki, wszystkie akcesoria potrzebne do prania. Wnęki mają to do siebie, że łatwo jest je ukryć, zabudować. Powstanie nam w ten sposób pomieszczenie na wzór pralni. To bardzo wygodne rozwiązanie, które jednak wymaga sporo miejsca kosztem przestrzeni łazienkowej.

JedyneTakieWnętrza

fot.: JedyneTakieWnętrza

Jeśli w łazience nie ma wnęki można stworzyć specjalny pion, który obudujemy z trzech stron. Takie rozwiązanie pozwala na umiejscowienie pralki nieco wyżej - tak by nie trzeba było się schylać w trakcie wkładania prania do bębna. Pozostałą przestrzeń warto zagospodarować na schowki, półki, wieszaki. W tak zagospodarowanym pionie można pokusić się o ustawienie dwóch urządzeń - jedno nad drugim. To bardzo praktyczny patent, jeśli posiadamy lub zamierzamy zakupić dodatkowo suszarkę do prania. Wystarczy wówczas wykorzystać odpowiedni stelaż, który pozwoli nam stworzyć bezpieczną piramidę.

Kącik na pralkę za zabudową z płyt g-k

fot.: Deante

  • pralka w zabudowie pod skosem

Zabudowa meblowa w łazience na poddaszu - pralka w szafce

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki" - pralka pod skosem

 

Pralka w zabudowie meblowej

 

Meble służące do zabudowy pralki to ciekawy wariant ukrycia tego urządzenia. Całość zasłaniamy i jest zupełnie neutralna dla stylizacji wnętrza. Wśród metod zasłaniania jest wiele możliwości - żaluzje w przeróżnych kolorach, panel ze szkła mlecznego, wszelkie drzwiczki i inne elementy dostępne w każdym markecie budowlanym oraz klasyczna szafka.

pralka w łazience - zbudowana w szafcepralka w łazience - zbudowana w szafce

Pralka w zabudowie meblowej Pralka w zabudowie meblowej

 

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki" - zabudowa pralki

pralka schowana w szafce - Meble łazienkowe Elita z kolekcji AQUA LINE

fot.: pralka ukryta w szafce łazienkowej - meble Elita z kolekcji Aqua Line

Pralka w szafceSzafka na pralkę
Zabudowa na wymiar w łazience z miejscem na pralkę i suszarkę

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki" 

Zabudowa pralki w łazience

fot.: Harmony Studio

fot.: Edar - szafki dębowe w wersji narożnej z miejscem na pralkę

 

Pralka schowana za drzwiami

Idealnym rozwiązaniem jest odseparowanie części łazienki na mini pralnię, do której będziemy mogli wejść i zgromadzić wszystkie akcesoria, łącznie z suszarkami. Takie rozwiązanie wymaga dużej przestrzeni, ale jest bardzo praktyczne. Szczególnie ciekawe mogą okazać się ściany kolankowe, które odgradzając od reszty łazienki dadzą wrażenie większej przestrzeni.

Pralnia w łazience

fot.: Konkurs fotograficzny"Nasze łazienki"

pralka schowana za drzwiami szklanymi w szafcepralka schowana za drzwiami szklanymi w szafce

fot.: pralka schowana w szafie wnękowej za szklanymi drzwiami z ozdobnym dekorem

Miejsce na pralkę w łazienceJaki schować pralkę w łazience

fot.: Konkurs fotograficzny"Nasze łazienki"

 

 

Aranżacja łazienki z pralką - o czym pamiętać

  • jaki rodzaj pralki posiadamy (zamierzamy kupić). Istnieją dwa zasadnicze modele pralek - tradycyjne ładowane od frontu i te, które ładujemy od góry. Generalnie pralki typu front są szersza ale płytsze, a modele top odwrotnie. Często też mówi się, że pralki z podnoszoną pokrywą górną zajmują nieco mniej miejsca, ale to właśnie one są trudniejsze do zabudowy (nie można ich umieścić pod blatem, a we wnęce należy pozostawić odpowiednio dużo miejsca do swobodnego otwierania drzwiczek).
  • pralki w trakcie pracy wibrują co może powodować przesuwanie się urządzenia oraz obtarcia blatów czy innej obudowy. Montując pralkę warto pamiętać o pozostawieniu luzu warunkującego prawidłowe działanie pralki.
  • lokalizacja pralki musi być uzależniona od dostępu do instalacji wodno - kanalizacyjnej oraz prądu
  • wysokość klasycznej pralki jest zazwyczaj tożsama z optymalną wysokością montażu umywalki, dlatego decydując się na umieszczenie pralki w przestrzeni pod zlewem najlepiej wybierać modele umywalek podblatowych.

Zabudowa na pralkę i suszarkęPralka i suszarka w zabudowie w łazience

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki"

 

Zobacz koniecznie:


 

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Deante, JedyneTakieWnętrza, Elita, Harmony Studio, Konkurs fotograficzny Nasze łazienki

.

Partnerzy


   Electrolux

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchni


Facebook
Instagram