Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                           nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   kuchenny.com.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Dwa najpopularniejsze gatunki kamienia w łazience - porównanie

artykuł promocyjny

Łazienka w domu jest pomieszczeniem - można powiedzieć - najważniejszym. To jak ją urządzimy, będzie miało wpływ na wystrój całego mieszkania i na nasze samopoczucie. Wystrój łazienki oddziałuje również na to, jak inni będą nas postrzegać. Jest to odzwierciedlenie naszych osobowości. Chcemy zatem, by przestrzeń łazienkowa była dobrze i modnie wykończona, aby móc pokazać się od jak najlepszej strony. Marmur Dulemba pomoże Ci przygotować łazienkę zgodnie z panującymi trendami, gdyż to właśnie kamień - marmur i granit - będzie obecny w modzie przez najbliższe lata.

Dwa najpopularniejsze gatunki kamienia w łazience - porównanie
Kliknij w zdjęcie i przejdź na stronę firmy

Kamień jest surowcem ponadczasowym. Był obecny jeszcze w dalekiej przeszłości - pierwsze łaźnie były wykonane właśnie z kamienia i mimo iż przez długi czas zapomniany, znów chętnie gości w naszych domach.

Kamienne wykończnie kojarzy się z luksusem. Chociaż kamień nie należy do materiałów najtańszych, to jest ekologiczny i potrafi sprawić, że każde wnętrze nabierze ekskluzywnego charakteru. Można ostatnio spotkać się z rozwiązaniami bardziej dostępnymi cenowo np. płytkami imitującymi czy marmurową mozaiką, jednak to już nie będzie ten sam wspaniały efekt co użycie prawdziwego kamienia.

Ciemny marmur w łazience

Kamień to surowiec w 100% naturalny. Jest niezwykle trwały, a co za tym idzie odporny na takie czynniki jak np. woda, para wodna czy wysoka temperatura, co w przypadku łazienki jest rzeczą nie bez znaczenia. Dodatkowo nie jest opcją powszechnie stosowaną, mimo że jest modny, to nie każdy może sobie na niego pozwolić. Dzięki temu to materiał nietuzinkowy, a wnętrze twojej łazienki przy jego pomocy nabierze niepowtarzalnego i unikatowego charakteru. Co więcej, idealnie wpasuje się zarówno we wnętrza klasyczne, jak i te urządzone nowocześnie, dzięki swej uniwersalnej strukturze.

Mamy do wyboru kilka rodzajów naturalnego kamienia. W swojej ofercie Marmur Dulemba proponuje takie surowce jak np. marmur czy granit.

Kamień w łazience

 

Granit czy marmur, co wybrać?

 

Granit jest skałą pochodzenia wulkanicznego, która w porównaniu z marmurem posiada większą twardość, dzięki czemu uznawany jest za najtrwalszy rodzaj kamienia. Jest on surowcem odpornym na wszelkie czynniki. Świetnie sprawdzi się w miejscach, gdzie większość materiałów nie da sobie rady. Dobrze nada się do podłóg czy miejsc mocno zawilgoconych, gdzie wykonujemy najwięcej czynności związanych z higieną. Nie boi się także uszkodzeń ze strony najróżniejszych środków chemicznych, gdyż jest na nie uodporniony. Bardzo łatwo zadbać o jego utrzymanie. Z tego względu sprawdzi się świetnie również jako materiał na blat przy umywalce czy nawet kuchenny.

Granit posiada bogatą kolorystykę. Może występować w różnych odcieniach szarości, brązowego, różowego, beżowego, białego, a nawet zielonego, żółtego czy czerwonego oraz w ciemnych kolorach takich jak czarny i granatowy. Ten surowiec nie jest tani, jednak trochę tańszy od marmuru. Jego cena w znacznym stopniu zależy od barwy oraz kraju pochodzenia.

Granit w łazience

Marmur to zmetamorfizowana skała osadowa pochodzenia wapiennego. Jest to rodzaj kamienia, który świetnie wpasuje się we wnętrza większych łazienek i doskonale współgra z innymi materiałami wykończeniowymi. Podobnie jak granit ma bogatą kolorystykę, jednak o ile w przypadku granitu mamy do czynienia ze wzorami bardziej drobnymi, ziarnistymi, to w marmurze są one większe, wyglądem przypominające smugi i wijące się żyłki. Marmur jest też bardziej podatny na uszkodzenia, gdyż jest materiałem bardzo delikatnym. W jego przypadku nie może być mowy o użyciu jakichkolwiek środków chemicznych, gdyż kwasy źle wpływają na jego powierzchnię. Najlepiej używać środków specjalnie do marmuru przystosowanych.

Dodatkowo radzi on sobie z wilgocią nieco gorzej niż granit. Marmur pochłania więcej cieczy ze względu na swoją większą porowatość. Jest natomiast materiałem znacznie łatwiejszym w obróbce, gdyż jest bardziej miękki niż granit. Może być to zarówno wadą, jak i zaletą, bo choć koszt obróbki będzie tańszy, to trwałość marmuru będzie mniejsza niż granitu.

Mimo że marmur jest materiałem bardziej wymagającym, to wciąż jest to skała dość odporna i trwała. Jest także materiałem niesamowicie pięknym, więc można śmiało powiedzieć, że zalety równoważą wady.

Ciemne wzory na białym marmurze

Kamień jest materiałem, który świetnie prezentuje się w wielu aranżacjach. W zależności od jego kolorystyki i struktury sprawdzi się zarówno w przypadku wykończenia ścian i podłóg, jak i blatów czy nawet wanien. Jest materiałem ponadczasowym, dzięki czemu nie musimy obawiać się, że nagle wyjdzie z mody. W dodatku jego obróbka nie wpływa niekorzystnie na środowisko jak w przypadku innych materiałów wykończeniowych, gdyż jest to materiał w pełni naturalny.

Blat granitowy Marbur DulembaWanienna zabudowa z kamienia

Kontakt w sprawie produktów:

MARMUR - DULEMBA
Ul. Pańska 16
43-262 Kobielice
tel. tel. 32 211 33 33; +48 695199689
www: marmur-dulemba.pl
mail: wyślij wiadomość
MARMUR - DULEMBA

marmur » granit » piaskowiec » onyx » konglomeraty kwarcowe » spieki kwarcowe Neolith » blaty kuchenne » łazienki » posadzki » schody marmurowe » schody granitowe » kominki » parapety » elewacje » rzeźby z granitu » rzeźby z marmuru

 

Zobacz zdjęcia w galerii Marmur - Dulemba:

Marmur dulemba Marmur dulemba Marmur dulemba Marmur dulemba Marmur dulemba

MARMUR - DULEMBA facebook   MARMUR - DULEMBA instagram
Polecamy
Płytki łazienkowe Zainspiruj się podłogi i ściany

Płytki łazienkowe Zainspiruj się

 
Panele winylowe w łazience porady łazienkowe

Panele winylowe w łazience

 
Mozaika na podłodze podłogi i ściany

Mozaika na podłodze

 
płytki imitujące marmur  - hiszpańskie wzory w ofercie salonika podłogi i ściany

Hiszpańskie płytki imitujące marmur

 
Dwa popularne gatunki kamienia w łazience podłogi i ściany

Dwa popularne gatunki kamienia w łazience

 

Partnerzy

Cerramed

kaflando płytki ceramiczne

  Weber  Rigips

  
Sapho

Magmalogo knauf


  
logo Śnieżka    Logo MAGNAT

Luxum Cristalstone

logo Coram

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchniFacebook
Instagram