Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                           nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   kuchenny.com.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Łazienka 2023 - trendy w urządzaniu łazienki

artykuł promocyjny

Jaka będzie łazienka 2023 roku? Jakie elementy aranżacyjne staną się modne? Na tak zadane pytanie można już sformułować konkretne odpowiedzi. Trendy łazienkowe na 2023 rok przewidują m.in. powrót minimalizmu i klasycznej bieli, a w palecie używanych barw będą dominować kolory ziemi, na czele z beżem, ochrą i odcieniami piasku, oraz mocniejsze kolory jak antracyt, szarości i czerń. Chętnie wykorzystywane będą naturalne materiały jak marmur, kamień czy drewno. Modne mają się stać wolnostojące umywalki. Zgodnie z ogólnymi trendami również w meblach łazienkowych będzie można zauważyć dążenie do obłości i krągłości. Wiele popularnych rozwiązań utrzyma się - m.in. styl eko czy żywe rośliny w łazience.

Łazienka 2023 - trendy w urządzaniu łazienki

fot.: Massi

 

ZOBACZ KONIECZNIE >> Łazienka 2024 - przegląd najnowszych trendów

 

Modne kolory w łazience 2023

 

Kolory ziemi - naturalne barwy na czasie

Poprzednie lata przyniosły dużą różnorodność, jeśli chodzi o kolorystykę łazienek. W aranżacjach nie brakowało zdecydowanych barw i łączono odważne kolory z naturalnymi materiałami jak drewno czy marmur lub wyposażeniem w złotym kolorze. Teraz przyszedł czas na uporządkowanie i uspokojenie kolorystyki. Zdecydowanie mniej będzie mieszania barw. Do tego stopnia, że popularnym trendem będzie również monokolor - przestrzeń utrzymana w jednym kolorze. Łazienka 2023 to przestrzeń wypelniona naturalnymi kolorami - barwami ziemi. Beże i brązy, kolor piaskowy, oliwkowy, a nawet morski. W ciemniejszej tonacji na popularności zyska zwłaszcza kolor antracytowy, a także szarości i czerń.

Łazienka w naturalnych barwach Orange StudioŁazienka w stylu japandi Miskiewicz design

fot.: Orange Studio                                      fot.: Miśkiewicz Design

Szafka umywalkowa Legacy, orzech amerykański

fot.: Elita - szafka umywalkowa z kolekcji Legacy w kolorze orzech amerykański

 

Kolor brzoskwiniowy

Jako kandydata na jeden z najmodniejszych kolorów wymienia się również brzoskwiniowy. Kolor ten może pojawić się w łazience wraz z coraz chętniej stosowanymi monokolorowymi płytkami. To odważna, ciepła barwa, ożywiająca przestrzeń, ale przy tym nie jest tak słodka jak np. róż. Może stanowić ciekawe tło dla aranżacji łazienek wykorzystujących naturalne materiały i żywe rośliny.

Łazienka z kolorem brzoskwiniowym

fot.: Massi

Łazienka z brzoskwiniowymi ścianami Śnieżka

fot.: Śnieżka

 

Kolor roku Pantone - Viva Magenta

Jeszcze innym kandydatem do najbardziej modnego koloru jest zdecydowany i żywy Viva Magenta. Pantone - amerykański instytut koloru - wybrał Viva Magentę na kolor roku 2023. Czy wobec rosnącej popularności spokojnych, naturalnych kolorów tak żywy odcień pojawi się w aranżacjach wnętrz. To pokaże rok 2023, jednak wybór tak opiniotwórczej instytucji jak Pantone, na pewno będzie brany pod uwagę przez projektantów.

Viva Magenta

fot.: Pantone


Płytki łazienkowe - trendy 2023

Wśród płytek łazienkowych w 2023 roku prym mogą wieść chevrony i płytki heksagonalne, a także płytki z motywami roślinnymi, inspirowanymi liścmi monstery czy roślinami tropikalnymi. Wartym uwagi rozwiązaniem jest również konglomerat kamienny, który prezentuje się wyjątkowo naturalnie i estetycznie, a przy tym charakteryzuje się dużą funkcjonalnością. W dalszym ciągu modne będą płytki wielkoformatowe i wzory imitujące naturalne materiały jak marmur czy drewno.

Cerrad marmur w łazienceMarmur i granit w łazience

                             fot.: Cerrad                                                   fot.: Marmur Dulemba

 

Lastryko

Rok 2023 upłynie również pod znakiem jeszcze większej popularności płytek ze wzorem terazzo, znanych jako lastryko. Deseń ten można było odnaleźć na aranżacjach już w tym roku i wszystko wskazuje na to, że będzie coraz chętniej wykorzystywany. Wciąż stanowi nieopatrzony, oryginalny element wnętrza.

Łazienka lastryko Salony BluPłytki przypominające kamień

fot.: Salony BLU                                       fot.: Cristalstone

TERRAZZO GRIS 80×80 lastriko mat

fot.: Kaflando - terrazzo - szare lastryko

Bisk kolekcja Lapis

fot.: Kolekcja LAPIS - dozownik mydła, kubek na szczoteczki, mydelniczka w stylu lastryko - Bisk


Umywalki wolnostojące na topie

Od kilku lat najbardziej pożadane są umywalki nablatowe, których zgrabne misy pięknie prezentują się np. na marmurowym czy drewnianym blacie. Wszystko wskazuje jednak na to, że w 2023 roku umywalki nablatowe będą konkurowały z innymi - umywalkami wolnostojącymi. Taka wolnostojąca umywalka może prezentować się wyjatkowo atrakcyjnie. Przyjmuje formę amfory, cokołu czy obelisku. Pod kątem praktyczności w małych łazienkach może jednak nie być najlepszym wyborem. Zabiera dużo miejsca, nie dając w zamian przestrzeni do przechowywania akcesoriów, kosmetyków itp. tak jak szafka umywalkowa z misą na blacie.

umywalka wolnostojąca Besco białaumywalka wolnostojąca Besco czarno-biała

fot.: Besco

 

Elipsy i obłości

Wśród trendów wnętrzarskich na 2023 rok będzie można zauważyć większą popularność okrągłych, obłych kształtów, co wpisuje się w szerszy trend zwrotu w stronę łagodnych, odwołujących się do natury aranżacji. Krągłości będzie można znaleźć m.in. w meblach łazienkowych, cylindrycznych bateriach czy wspomnianych już wolnostojących umywalkach o okrągłej podstawie. Zaokrąglona konsola łazienkowa czy szafka umywalkowa o łagodnych krawędziach wprowadzą do łazienki świeżość i spokój. Meble o zaokrągolnych krawędziach mogą kojarzyć się ze stylami art deco czy retro, ale wpisują się świetnie również w tak nowatorskie trendy jak wabi-sabi, japandi czy dekometria.

Oble umywalki

fot.: Mantes

Zaokrąglona półka łazienkowaSapho akcesoria łazienkowe

fot.: Coram                                            fot.: Sapho

 

Minimalizm na topie

Opisana wyżej uporządkowana kolorystyka to przejaw tego, że minimalizm jest wciąż istotnym i żywym trendem, a wiele osób dąży do stworzenia w łazience uporządkowanej i spokojnej przestrzeni, pozbawionej rozpraszaczy. Łazienki urządzone w stylu minimalistycznym nie wychodzą z mody. Wnętrze w tym stylu charakteryzuje się dużą funkcjonalnością i wygląda bardzo estetycznie. Wyposażenie jest ukryte w szafkach, dzięki czemu przestrzeń jest spokojna i uporządkowana. W minimalistycznej łazience warto zastosować takie elementy jak płytki wielkoformatowe oraz instalacje podtynkowe - stelaż WC oraz podtynkową armaturę - baterie umywalkowe czy pryszcznicowe. W minimalizmie istotne jest wrażenie jak największej przestrzeni - optycznie może ją powiększyć lustro. Warto zastosować okrągłe lustro, które pasuje do minimalistycznego wnętrza i znów zyskuje na popularności. Dobrze też zadbać też o dostateczne oświetlenie łazienki. Sprawdzą się cylindryczne, kinkiety, przypominające reflektory. Są niezwykle modne i doskonale pasują do minimalistycznej przestrzeni.

Minimalistyczna łazienka CristalstoneKabina walk in massi

fot.: Cristalstone                                               fot.: Massi

Czarna armatura łazienkowa z serii Molle

fot.: Oltens - zestaw prysznicowy podtynkowy Molle, bateria wannowa wolnostojąca Molle, wanna Stora

 

Styl eko

W łazienkach 2023 utrzyma się styl eko, który będzie obecny zarówno od strony wizualnej, jak i funkcjonalnej. Na uwagę zasługują dekoracje odwołujące się do przyrody, wykorzystujące przede wszystkim drewno (np. bambus czy coraz modniejsze drewno tekowe) i inne naturalne materiały jak kamień oraz np. jak botaniczne płytki, w połączeniu z jasnymi, naturalnymi kolorami. Również żywe rośliny w łazience to trend, który zdecydowanie ożywi łazienkę.

Drewniane płytkiOkrągłe lustro na sznurku w łazience

fot.: Konkurs ,,Nasze Łazienki"

 

Bezdotykowa armatura

Niezwykle funkcjonalnym trendem jest bezdotykowe wyposażenie łazienki, wykorzystujące coraz bardziej zaawansowane czujniki ruchu. Bateria umywalkowa uruchamiana gestem czy bezdotykowy mechanizm spuszczania wody w toalecie - podobne rozwiązania będą w 2023 roku coraz popularniejsze. Po pandemii coraz bardziej doceniamy takie propozycje, dzięki którym można ograniczyć fizyczny kontakt z zarazkami i zwiększyć poziom higieny na co dzień. W tym miejscu warto wspomnieć również o nowoczesnych toaletach typu smart, które wyposażono w zaawansowane systemy samoczyszczące czy funkcję automatycznego zamykania klapy.

Bateria bezdotykowa Hiacynt Deante

fot.: Deante

 

Lustra łazienkowe w 2023 roku

Ciekawym trendem są lustra łazienkowe w nowym wydaniu - mogą to być niesymetryczne lustra o niespotykanych wcześniej, organicznych kształtach czy okrągłe, ale niepełne lustra - np. ścięte do formy półkola, umiejętnie wplecione w przestrzeń. Takie nieoczywiste rozwiązania intrygują i wprowadzają do łazienki nową jakość. Jak wspomnieliśmy, jeszcze bardziej modny będzie minimalizm i wszystkie elementy pasujące do tej oszczędnej stylistyki, a jednym z nich jest okrągłe podświetlane lustro nad umywalką. Duże okrągłe lustro, tym bardziej z podświetleniem, optycznie powiększa przestrzeń i dodaje mu jasności. Wpływa na estetykę wnętrza samym swoim kształtem, nawet bez wyszukanej, ozdobnej ramy.

Lustro Giera Design półkołoAsymetryczne lustro

fot.: Giera Design

Duża kabina walk-inWisząca szafka łazienkowa z umywalką nablatową

fot. Konkurs ,,Nasze Łazienki"


Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Massi, Orange Studio, Elita, Cerrad, Marmur Dulemba, Mantes, Deante, Giera Design, Sapho, Śnieżka, Miśkiewicz Design, Pantone, Salony BLU, Besco, Coram, Cristalstone, Kaflando, Oltens, Bisk
Przeglądy


Polecamy

 

ceramed - przemyślany projekt łazienki armatura łazienkowa

Przemyślany projekt łazienki

 
płytki drewnopodobne podłogi i ściany

Płytki drewnopodobne

 
trendy łazienkowe na 2024 trendy w łazience

Jakie trendy na 2024?

 
Lustra LED meble i akcesoria

Okrągłe lustra z podświetleniem LED

 
Fototapeta w łazience porady łazienkowe

Fototapeta w łazience

 

Partnerzy

Riho

logo Śnieżka       Emako

Magma

Luxum CristalstoneSapho   kaflando płytki ceramiczne

BISK        logo Piramida

  Invena   

      Electrolux   

logo Coram

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchni


Facebook
Instagram