Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                           nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   kuchenny.com.pl   |   poradybudowlane.com.pl
aurora

Akcesoria łazienkowe bez wiercenia - przegląd najlepszych rozwiązań

artykuł promocyjny

Dla jednych oznaczają stan przejściowy w łazience, innym kojarzą się ze swobodą aranżacji i możliwościami ciągłych zmian. Akcesoria łazienkowe montowane bez użycia wkrętów zyskują na popularności, a na rynku możemy spotkać wiele oryginalnych rozwiązań i coraz skuteczniejsze sposoby mocowania. Poniżej prezentujemy stylowe propozycje różnych producentów.

Akcesoria łazienkowe bez wiercenia - przegląd najlepszych rozwiązań

fot.: tesa tape

 

Sposób montażu - styl mocowania

TigerFix, Vacuum-Loc, Express-Loc, Magic-Loc i wiele innych nazw własnych znajdziemy na akcesoriach łazienkowych przeznaczonych do szybkiego i bezproblemowego montażu. Każdy producent wprowadza własną technologię i najczęściej nadaje jej nazwę, która ma się kojarzyć z montażem bez narzędzi. Taki montaż to także bezpieczeństwo, gdyż na ścianie nie pozostają ślady mocowania, nie ma dziur ani uszczerbków w glazurze. Co więcej, równie łatwy co montaż jest także demontaż większości akcesoriów, a ich ponowne wykorzystanie jeszcze bardziej zwiększa atrakcyjność tego sposobu na wykończenie łazienki. Systemy mocowania za pomocą specjalnych, samoprzylepnych podkładek lub wykorzystujących zjawisko próżni coraz częściej stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych akcesoriów przykręcanych.

montaż akcesoriów łazienkowych bez wiercenia

fot.: Emako - system mocowania akcesoriów łazienkowych Power Loc z wykorzystaniem kleju

Przy montażu zawsze należy przestrzegać zaleceń producenta. Podłoże do mocowania powinno być solidnie oczyszczone i odtłuszczone. W przypadku kleju ważne jest także wysuszenie takiej powierzchni. Jednym z najczęściej pojawiających się problemów jest ten związany z trwałością takiego systemu.

fot.: Porta - pełne drzwi w łazience tworzą dodatkową przestrzeń do przechowywania

Większość dostępnych na rynku rozwiązań wykorzystuje nowoczesne technologie, dzięki którym uzyskujemy zadowalającą jakość za niewielką cenę. Najmniejszą trwałością charakteryzują się akcesoria na przyssawki, które pod wpływem zmiany temperatury lub wilgotności podłoża mogą stracić swoją przyczepność. Plusem jest możliwość szybkiego poprawienia ich położenia. Jednak trzeba pamiętać o ograniczonej nośności tego typu półek, koszyków i wieszaków.

montaż akcesoriów łazienkowych tesa bez wiercenia - przyklej adapter do ścianymontaż akcesoriów łazienkowych tesa bez wiercenia - wypełnij adapter masą klejącąmontaż akcesoriów łazienkowych tesa bez wiercenia - nałóż ozdobną osłonkęmontaż akcesoriów łazienkowych tesa bez wiercenia - zamocuj akcesoria

fot.: technologia tesa Power.Kit - montaż bez wiercenia nie wymaga użycia narzędzi - wszystko, co potrzebne znajduje się w zestawie; ważne jednak by dać czas na utwardzenie masy mocującej, dzięki czemu zapewnimy wszelkie właściwości wymieniane przez producenta 

 

Przegląd rozwiązań dostępnych na rynku

Okazuje się, że zaprowadzenie porządku w łazience może być znacznie łatwiejsze, jeśli wykorzystamy sprytne sposoby na przechowywanie. Czasem wystarczy niewielki dodatek, by przekonać się, ile miejsca mamy jeszcze do zagospodarowania. Idealnie w tej roli sprawdzają się akcesoria montowane na taśmę klejącą sprawdzonej marki.  

smooz tesa tape - reling na ręczniki mocowany bez wierceniasmooz tesa tape - reling na ręczniki mocowany bez wiercenia

fot.: tesa tape

Akcesoria łazienkowe firmy tesa wyglądają orygianalnie i ponadczasowo jednocześnie, a technologia montażu tesa® Power.Kit zapewnia niezawodne mocowanie i doskonałe rezultaty również w strefie mokrej.

smooz tesa - kubek na szczoteczki do zębów mocowany bez wierceniasmooz tesa - wiszący dozownik na mydło w płynie mocowany bez wiercenia

fot.: tesa tape

Przybory toaletowe i wiszące akcesoria łazienkowe pozwalają zaoszczędzić miejsce oraz ułatwiają utrzymanie porządku i utrzymanie czystości. Kubek zawieszony nad umywalką, dozownik na mydło uniesiony nad rantem sanitariatu, czy ściągaczka do wody odwieszona na haczyk zawsze pozostają na swoim miejscu, są łatwo dostępne i przyczyniają się do łatwiejszego utrzymania czystości w łazience.

Draad tesa - ściągaczka do wody pod prysznicem mocowana bez wierceniasmooz tesa - Uchwyt na zapas papieru toaletowego mocowany bez wiercenia

fot.: tesa tape

Modne i stylowe akcesoria wiszące są też praktyczne. Uwalniają miejsce na blatach i rantach umywalek czy wanien. Zyskujemy większą swobodę ruchu bez ryzyka, że przez przypadek coś strącimy. Takie rozwiązania wymagają jednak solidnego wykonania i sprawdzonych technik mocowania. Przykładem może być wprowadzony przez markę Tiger system TigerFix, który cechuje się nośnością aż do 10 kilogramów.

Nowoczesny system mocowania akcesoriów łazienkowychTechnologia TigerFix – instrukcja montażu

fot.: Coram

Przyssawki to najprostszy sposób montażu. Można go spotkać głównie w strefie mokrej - przy umywalce, pod prysznicem lub w sąsiedztwie wanny. Generalnie uchodzi za najmniej trwały, ale dzięki temu pozwala na dowolną zmianę w każdym momencie.

fot.: Bisk - kolekcja GECO montowana na przyssawki

 

Klej do lustra i akcesoriów łazienkowych   klej montażowy Fix2 GT

fot.: Selena - klej montażowy Fix2 GT pozwala na montaż bez wiercenia, a jego formuła
skraca czas pracy i nie wymaga stosowania podpór - umożliwia niemal natychmiastowe przyklejenie lustra

 ZOBACZ TAKŻE:

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Emako, Coram, Bisk, tesa tape, Selena, Porta

Meble Elita

Polecamy

 

meble i akcesoria

Akcesoria aluminiowe Zobal

 
meble i akcesoria

Nowoczesne ściągaczki do wody

 
wieszaki wolnostojace w łazience nowy trend meble i akcesoria

Wieszaki wolnostojące w łazience

 
meble i akcesoria

Drewniane meble do łazienki

 
Aranżacja oświetlenia w łaziencei meble i akcesoria

Aranżacja oświetlenia
w łazience

 
Partnerzy

GTVBISK


logo Piramida   Riho

Magma

Aurora
logo Coram

 Cristalstone Luxum

Hafele      Defra

Mantes    partner serwisu Hettich

     Emako


    Sapho

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchni


Facebook
Instagram