Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                           nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   kuchenny.com.pl   |   poradybudowlane.com.pl
aurora

Szafki łazienkowe - przegląd

artykuł promocyjny

Wystrój łazienki ma bardzo ważne znaczenie. Odpowiednio dobrane meble łazienkowe pozwolą na dowolną aranżację wnętrza według naszych potrzeb lub upodobań. Meble łazienkowe są oferowane w bardzo szerokiej gamie. Mogą mieć właściwości dekoracyjne, mogą być białe, kolorowe, wiele zestawów łączy w sobie białe elementy z tymi lakierowanymi z drewna lub drewnopodobnymi. Do łazienki można zakupić zarówno meble klasyczne lub współczesne, jak i meble stylizowane i antyczne.

Szafki łazienkowe - przegląd

fot. Coram

Szafki łazienkowe są specyficznymi elementami. Dostępne są w różnych stylach, najczęściej drewniane lub z metalowymi przyozdobieniami. Szafki łazienkowe powinny spełniać także inną, ważną rolę w łazience, a mianowicie być miejscem przechowywania wielu różnych akcesoriów, kosmetyków, środków czystości itp. a więc muszą być przede wszystkim praktyczne. Szafki łazienkowe jako meble łazienkowe można podzielić wg kategorii na:

 

Szafki łazienkowe pod umywalkę

To nieodłączny element wyposażenia każdej łazienki. Przeważnie drewniane stojące lub wiszące. Dostępne są w różnych wymiarach, stylach oraz kolorystyce i pozwalają na swobodną aranżację wnętrza. Mają przeważnie standardową wysokość - około 80cm, ale różnią się szerokością. Występują jako szafki zamknięte lub otwarte. Można w nich także umieścić kosz na bieliznę lub szuflady. Opcjonalnie na szafkach podumywalkowych można zamontować uchwyt na papier oraz wieszak na ręcznik.


Ideal Standard - Szafka pod umywalkę z kolekcji Connect Air z otworem na ręczniki, akcesoria łazienkoweSanitti -  Szafka pod umywalkę AssoSapho - meble łazienkowe Kali

      fot. Ideal Standard               fot.: Sanitti                  fot.: Sapho                      fot.: Edar                         

 Luxum - szafka łazienkowa pod umywalkę LuxumCoram - Tiger Ontario do mebli producent proponuje blaty podumywalkowe w kolorach mocca, zebrano i artwood  Blaty można kompletować wraz z metalowymi wspornikami, które pełnią także funkcję wieszaka na ręcznikdrewniana szafka łazienkowa pod umywalkę Brand - Sapho

   fot. Luxum                                  fot. Coram                                 fot.: Sapho

Oltens VernalElemets - kolekcja Devo Mood

fot.: Oltens Vernal                                                fot.: Elemets - kolekcja Devo Mood

 

Strefa umywalki to także idealne miejsce na wykorzystanie bardzo modnej konsoli, która może być wykonana z aluminiowych profili, drewna, szkła. Zazwyczaj zawiera otwarte półki oraz część zakrytą w postaci szuflady lub szafki.

fot.: Sanitii                                          fot.: Deante  

System ZOBAL IQube 16 i IQube 22

fot.: Meble wykonane na bazie aluminiowego Systemu ZOBAL IQube 16 i IQube 22

 

Szafki łazienkowe z umywalką

Decydując się na samą szafkę z umywalką, mamy szeroki wybór rodzajów. Może to być np. szafka łazienkowa z litego drewna z umywalką, szafka łazienkowa z umywalką wpuszczoną w blat, szafka z marmurowym blatem i umywalką. Warto jednak zauważyć, że później kłopotliwe jest dobranie estetyczne pozostałych mebli łazienkowych, gdy kupi się szafkę z umywalką spoza serii zestawów mebli.

Cler - mała szafka łazienkowa czarny połyskSzafka pod umywalkę z grubym blatem - kolekcja CassiniNiebieskie meble łazienkowe Meiva szafka 100 cm

fot.: Mantes - szafki z umywalką

 

Mała szafka z umywalką Silver Mini

fot. Oristo - Silver Mini - zgrabne połączenie małej syntetycznej umywalki z szafką. Stworzona z myślą o niewielkiej toalecie

 

Regały łazienkowe

Regały dostępne są w wersji z koszem na bieliznę lub bez. Szuflady wyposażone są w system cichego zamykania i praktyczne relingi. Dodatkiem może być zamontowana w regale lampka. Regał może mieć kosz na pranie, szuflady, może być stalowy lub szklany, narożny, niski, wiszący, wysoki. Jest niezbędnym elementem, gdy chce się mieć porządek w łazience.  

regał Sanittiszafka wysoka drewniana z koszem na pranie Cross - Sapho

 fot.: Sanitti                                                           fot.: Sapho       

 

Szafki łazienkowe wiszące

Szafki wiszące mogą być bardzo zróżnicowane. Wybierając odpowiednie meble należy kierować się przede wszystkim stylem wykończenia łazienki oraz praktycznością mebli. Szafki wiszące dostępne są w wielu opcjach o różnych wymiarach. Ciekawym rozwiązaniem mogą być szafki narożne pozwalające praktycznie zagospodarować przestrzeń w kącie łazienki. Często spotykanymi udogodnieniami w szafkach są systemy cichego zamykania drzwiczek lub podświetlenie wnętrza.

Defra - szafki łazienkowe wiszące Fonte

 fot. Defra

      

Szafki łazienkowe z lustrem

Szafka lustrzana jest jednym z rodzajów wiszących mebli łazienkowych. Zazwyczaj znajduje się nad umywalką. Z racji miejsca, w którym się znajduje nie może ona być szeroka, aby był ułatwiony dostęp do umywalki. Szafka ta nazywana jest lustrzaną, ponieważ w jej przednie drzwiczki wbudowane jest lustro. W wielu wypadkach przednie drzwiczki tej szafki po prostu są lustrem.

Meble łazienkowe z kolekcji BARCELONAmeble łazienkowe Sapho Larit - szafka z lustrem

        fot.: Elita                                                             fot.: Sapho     

 

Redakcja poleca także >> Lustra łazienkowe - przegląd       

 

Szafki łazienkowe narożne

Szafki narożne pozwalają optymalnie urządzić nawet małe pomieszczenia łazienkowe i wykorzystać całą powierzchnię łazienki. Wśród rodzajów można znaleźć np. narożne stojące z półkami, szufladami, koszem, pod umywalkę, wiszące narożne.

Narożna półka łazienkowa YAGO, szklana - 4 poziomy, WENKO

fot.: Emako.pl


Szafki łazienkowe na kółkach

Szafka taka zaoszczędzi miejsca w łazience i jednocześnie pomieści mnóstwo rzeczy. W szufladach można przechowywać np. ręczniki, szlafrok czy inne akcesoria. Szafka na kółkach umożliwia aranżację wnętrza w zależności od nastroju, wynikających potrzeb lub zmieniających się upodobań.

szafka na kółkachszafka na kółkachszafka na kółkach

fot.: Emako.pl


Słupki łazienkowe

To specjalny rodzaj mebli, który zajmuje bardzo niewiele miejsca, jest stosunkowo wąski i wysoki (dlatego też przypomina z wyglądu słupek). Słupek łazienkowy jest najczęściej połączeniem szafki, która zajmuje górną część słupka, szuflad (w środku słupka) oraz kosza na bieliznę, który znajduje się na dole. Dzięki takiej budowie zajmuje niewiele miejsca i może być umieszczony w łazienkach o bardzo małej powierzchni. Słupki muszą być odpowiednio zabezpieczone. Słupki wysokie mają przeważnie wysokość około 180 cm oraz do 3 drzwiczek.

Meble łazienkowe słupek wysoki Canto prod. Tiger Coram Elita - słupek Aqua Line z koszemCoram - słupek łazienkowy z kolekcji OBYECT ze stelażem typu cargo

                           fot.: Coram                           fot.: Elita                          fot. Coram                

               
 
Defra SensoMeble łazienkowe z kolekcji Santos

                 fot.: Defra                                                          Fot.: Elita               

 

Półsłupki łazienkowe

Słupki niskie mają wysokość około 70-100 cm, szerokość 30-40 cm. Mogą mieć drzwiczki, półeczki, kosz na bieliznę. Zakończone są najczęściej osobnym blatem, choć czasem przygotowane są pod blat umywalki.

 Coram - słupek niski z szufladami Boston Tiger

     Fot. Coram

 Półsłupek Defra

fot.: Defra


Meble łazienkowe powinny być przykręcane do ściany, a nie tylko stawiane na podłodze. Jest to szczególnie ważne ze względów bezpieczeństwa. Dotyczy to głównie słupków wysokich, ale także pozostałych mebli łazienkowych.

 

Łazienkowe meble modułowe

Osoby ceniące indywidualne rozwiązania i większą swobodę aranżacyjną powinny zainteresować się meblami modułowymi. To linie mebli, których projekt opiera się na modułach. Moduły te można dowolnie dobierać i w ten sposób dostosować wystrój do własnego życzenia, dostępnej przestrzeni w łazience itp.

Salony BLUSalony BLU

fot.: Salony BLU - meble modułowe z linii IÖ Modular

 

Szukasz mebli do łazienki? Zobacz koniecznie:

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Salony BLU, ZOBAL, ORiSTO Mantes, Oltens, Elements, Coram, Elita, Luxum, Defra, Sanitti, Emako.pl, Ideal Standard, Sapho, Edar, Deante

Meble Elita

Polecamy

 

meble i akcesoria

Akcesoria aluminiowe Zobal

 
meble i akcesoria

Nowoczesne ściągaczki do wody

 
wieszaki wolnostojace w łazience nowy trend meble i akcesoria

Wieszaki wolnostojące w łazience

 
meble i akcesoria

Drewniane meble do łazienki

 
Aranżacja oświetlenia w łaziencei meble i akcesoria

Aranżacja oświetlenia
w łazience

 
Partnerzy

GTVBISK


logo Piramida   Riho

Magma

Aurora
logo Coram

 Cristalstone Luxum

Hafele      Defra

Mantes    partner serwisu Hettich

     Emako


    Sapho

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchni


Facebook
Instagram