Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                           nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   kuchenny.com.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Jakie oświetlenie dobrać do łazienki?

artykuł promocyjny

Jak wybrać światło do łazienki? Jakie oświetlenie łazienkowe będzie właściwie spełniało swoją funkcję? Warto pamiętać, że oprawy oświetleniowe do łazienki muszą przede wszystkim odpowiadać wymogom dotyczącym szczelności i odporności na specyficzne warunki, jakie panują w tym wymagającym pomieszczeniu. Dlatego przede wszystkim wybierajmy oprawy odpowiedniej klasy szczelności. Jeśli chodzi o styl lampy i jej umiejscowienie w łazience, możliwości jest sporo. Popularnym rozwiązaniem jest oświetlenie wokół lustra łazienkowego, ale równie funkcjoinalne są oprawy łazienkowe sufitowe czy naścienne.

Jakie oświetlenie dobrać do łazienki?
Kliknij w zdjęcie i przejdź na stronę firmy

Pamiętajmy, aby w bezpośredniej odległości od źródeł wody, czyli przy wannie, w strefie prysznicowej oraz przy umywalce korzystać z oświetlenia, które posiada klasę szczelności co najmniej IP65. Takie oznakowanie świadczy o tym, że dana oprawa jest odporna na zalewanie jej strugami wody, a to może zdarzyć się właśnie wówczas gdy ujęcie wody jest blisko. W odległości powyżej 60 cm od źródła wody możemy montować oświetlenie posiadające klasę szczelności IP44. Ta klasa gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania nawet przy zachlapaniu oprawy pojedynczymi bryzgami wody.

Jeśli montujemy oświetlenie w suficie na wysokości powyżej 225 cm, to zgodnie z normami nie musimy już zwracać takiej uwagi na szczelność opraw. Jednak aby cieszyć się ich niezakłóconą pracą przez wiele lat, warto wybrać oprawy o szczelności na poziomie IP44. Pamiętajmy, że łazienka to specyficzne pomieszczenie, w którym wilgotność powietrza jest często znacząco wyższa niż w innych wnętrzach. Para wodna bez przeszkód dostanie się do niezabezpieczonych, pozbawionych odpowiedniej ochrony i szczelności elementów lamp. W takich przypadkach problemu nie zauważymy od razu, ale będzie on przejawiał się w drobnych niedogodnościach.

Początkowo oprawa oświetleniowa bez odpowiedniej klasy szczelności będzie migać, a światło będzie się lekko wzbudzać. Doprowadzi to do szybszego przepalania się źródeł światła. Jeśli wilgoć nadal będzie się gromadziła na elementach oprawy, może doprowadzić do zwarcia, a w skrajnych przypadkach nawet do pożaru.

Aby zatem móc bezpiecznie i komfortowo korzystać z oświetlenia w łazience wybierajmy te oprawy, których parametry odpowiadają specyficznym wymaganiom stawianym przez to pomieszczenie.

Lampa łazienkowa wisząca KyotoWisząca lampa łazienkowa Kyoto

Z czego zatem możemy wybierać? Na rynku dostępne są różne typy opraw łazienkowych o podwyższonych klasach szczelności.

Są to między innymi zwisy sufitowe Kyoto. Jest to oprawa łazienkowa wyposażona w źródło światła LED, dzięki czemu zyskała klasę IP44 i idealnie nadaje się do oświetlania luster łazienkowych. Klasyczne tuby o szklanych kloszach można integrować z systemami inteligentnego zarządzania oświetleniem typu Smart Home. Emitują one 411 Lumenów, a wysokość zwisu można regulować w zakresie 86,5 cm do 135,5 cm.

Lustro podświetlane do łazienkiLustro do łazienki okrągłe z podświetleniem

W każdej łazience przyda się również podświetlane i powiększające lusterko. Tu również należy zadbać, aby posiadało ono odpowiednią klasę szczelności. Brytyjska marka Astro lighting proponuje lusterko Catena wyposażone w źródło światła LED. Jest to praktyczne i wyjątkowe lustro ścienne, które można składać płasko do ściany. Ma klasę szczelności IP44 i wmontowany zasilacz, dzięki czemu nie musimy martwić się o jego dobór. Wystarczy podłączyć lusterko do sieci. Lusterko ma optymalną średnicę 25 cm i ramię o długości 30 cm.

Ośwetlenie lustra łazienkowego VersaillesLampy do oświetlenia lustra łazienkowego

W każdej łazience potrzebne są również kinkiety do oświetlenia lustra lub stworzenia bardziej przyjaznego, nastrojowego klimatu wnętrza. Popularna oprawa ścienna Versailles marki Astro jest teraz dostępna w matowo-złotym wykończeniu, uzupełniając serię lamp Versailles w kolorze polerowanego chromu i brązu. Są to wyjątkowe kinkiety wykonane ze szklanych pręcików ustawionych pionowo jeden przy drugim. Oprawa posiada klasę szczelności IP44 i dostępna jest w kilku długościach 25 cm, 37 cm, 40 cm i 60 cm.

Oprawa do łazienki MashikoOprawa sufitowa Mashiko do łazienki

Jeśli chcemy, aby w łazience wszystkie wykorzystane oprawy były spójne stylistycznie, warto sięgnąć po rodzinę opraw Mashiko. Jest to jedna z klasycznych opraw łazienkowych Astro wyposażona w źródło światła LED lub wymienne źródła światła do wyboru. Aby zapewnić mocniejsze i bardziej profesjonalne oświetlenie sufitowe warto sięgnąć po plafony kwadratowe lub okrągłe z tej kolekcji. Uzupełnieniem będą kinkiety listwowe o długościach 36 cm, 60 cm lub nawet 90 cm. Ta rodzina opraw ma również do zaoferowania szeroką gamę wykończeń: polerowany chrom, matowe złoto, brąz, lub matowy nikiel.

Zatem jeśli szukasz oświetlenia do łazienki, sięgnij po produkty uznanych producentów spełniających normy dotyczące szczelności opraw oraz zapewniających szeroki wybór produktów o ciekawej stylistyce i precyzji wykonania.

Kontakt w sprawie produktów:

Aurora Technika Świetlna
Izbica, ul. Leszczowa 3
05-140 Serock
tel. (22) 872 55 10
www: www.aurorats.pl
mail: wyślij wiadomość
Aurora Technika Świetlna

oświetlenie łazienek  nowoczesne oprawy typu LED-LITE  oświetlenie wętrz  dekoracyjne oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne


Zobacz zdjęcia w galerii Aurora Technika Świetlna

 
Aurora Technika Świetlna Facebook


Polecamy

 

meble i akcesoria

Akcesoria aluminiowe Zobal

 
meble i akcesoria

Nowoczesne ściągaczki do wody

 
wieszaki wolnostojace w łazience nowy trend meble i akcesoria

Wieszaki wolnostojące w łazience

 
meble i akcesoria

Drewniane meble do łazienki

 
Aranżacja oświetlenia w łaziencei meble i akcesoria

Aranżacja oświetlenia
w łazience

 
Partnerzy

GTVBISK


logo Piramida   Riho

Magma

Aurora
logo Coram

 Cristalstone Luxum

Hafele      Defra

Mantes    partner serwisu Hettich

     Emako


    Sapho

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchni


Facebook
Instagram