Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                           nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   kuchenny.com.pl   |   poradybudowlane.com.pl

aurora

Modne i praktyczne oświetlenie lustra łazienkowego – co wybrać?

artykuł promocyjny

Co zrobić, by codzienne korzystanie z łazienki było wygodniejsze? Warto zdecydować się na odpowiednie doświetlenie strefy lustra. To właśnie od niej zależy bowiem w dużej mierze funkcjonalność tego wnętrza. Jakie lampy zastosować w tej części łazienki? Czym powinny się wyróżniać i jak je zamontować? O tym piszemy więcej w dzisiejszym artykule.

Modne i praktyczne oświetlenie lustra łazienkowego – co wybrać?

 

Lampy nad lustrem w łazience – do czego są potrzebne?

W łazienkach wykorzystuje się zróżnicowane oprawy oświetleniowe, które spełniają we wnętrzu wiele funkcji. Dlaczego użycie lamp w strefie lustra jest tak ważne? To właśnie tam wykonuje się najbardziej precyzyjne czynności, wymagające mocniejszego światła. W końcu w tym miejscu wykonujemy makijaż, czeszemy się, golimy lub dobieramy elementy garderoby.

Dobrze dobrane oświetlenie lustra spełnia jednak nie tylko funkcje typowo praktyczne. Dzięki niemu tworzy się także przytulny klimat i uzupełnia się aranżację, by stworzyć idealne warunki do relaksu czy wykonywania zabiegów higieniczno-pielęgnacyjnych.

 

Różne rodzaje opraw nad lustro – praktyczne oświetlenie łazienkowe

Jakie lampy umieścić w łazienkach? Do najpopularniejszych rozwiązań zaliczają się:

  • kinkiety,
  • reflektory.

 

Ich wielkość i formę dopasowuje się do konkretnego stylu przestrzeni (różne nurty aranżacyjne), a także do wielkości wnętrza. W ciasnych łazienkach chętnie stawia się na minimalistyczne rozwiązania, płasko przylegające do powierzchni ściany. Ciekawą opcją bywają też źródła światła zintegrowane ze szklaną taflą. Stosuje się oczka wpustowe lub taśmy LED, niekiedy ozdobne źródła światła (lustra w stylu hollywoodzkim). Pozwalają stworzyć nowoczesną przestrzeń o szczególnych walorach estetycznych. Jeśli pragnie się optymalnie dopasować warunki oświetleniowe do indywidualnych potrzeb chwili, warto zdecydować się na produkty z opcją regulacji kąta padania światła. Spory wybór zróżnicowanych rozwiązań można znaleźć choćby na stronie AZzardo.

 

Jak zamontować oprawy oświetleniowe nad lustro?

Oświetlenie lustra może być umieszczane bezpośrednio na powierzchni tafli. Wykorzystuje się wówczas rozwiązania zintegrowane lub specjalne adaptery. Montaż należy przeprowadzać ostrożnie, precyzyjnie stosując się do zaleceń producenta, by nie uszkodzić lustra ani oprawy oświetleniowej.

Alternatywnym rozwiązaniem są lampy nad lustrem lub po jego bokach – w niewielkiej odległości od krawędzi tafli. Oświetlenie powyżej sprawdza się idealnie w przypadku luster o mocno wydłużonej formie. Takie podłużne produkty oświetleniowe umieszcza się centralnie nad lustrem, by równomiernie doświetliły całą strefę.
Przy lustrach kwadratowych, okrągłych lub o kształcie pionowego prostokąta częściej spotyka się dwa kinkiety lub reflektory po obu stronach. Pozwala to rozjaśnić przestrzeń i uniknąć powstawania cieni, co mogłoby utrudniać choćby wykonanie perfekcyjnego makijażu.

 

Co trzeba wiedzieć o lampach łazienkowych?

Jakie powinny być lampy łazienkowe? Ze względu na specjalne warunki, panujące w pomieszczeniach kąpielowych, trzeba dołożyć szczególnych starań, by dobrać właściwe produkty oświetleniowe. Pamiętajmy, że w takich wnętrzach można stosować wyłącznie rozwiązania wodoszczelne, o wysokim współczynniku IP. Przemawiają za tym przede wszystkim względy bezpieczeństwa. Wilgoć lub woda ,wnikające do wnętrza oprawy, potrafią bowiem doprowadzić do zwarcia i w efekcie do groźnego porażenia prądem.
Lampy nad lustro łazienkowe również powinny być zrobione z trwałych materiałów, którym nie szkodzą trudne warunki (wysoka wilgotność powietrza, zmiany temperatury, rozchlapywanie wody). Idealnie sprawdzają się zwłaszcza produkty z aluminium, szkła i tworzyw sztucznych – w optymalnej kondycji służą przez długie lata.

 

Idealne oświetlenie do modnej łazienki

Dobre oświetlenie lustra w łazience tworzy warunki do wygodnego wykonywania nawet bardzo precyzyjnych czynności. Warto postawić na produkty wysokiej jakości, wodoszczelne, a także dobrze przemyśleć miejsce ich montażu – od tego zależy przecież nasz codzienny komfort i bezpieczeństwo.

 

Opracowanie: Redakcja
Żródło: AzzardoPolecamy

 

Szafki łazienkowe Mantes meble i akcesoria

Jaka szafka do łazienki?

 
meble i akcesoria

Nowoczesne ściągaczki do wody

 
wieszaki wolnostojace w łazience nowy trend meble i akcesoria

Wieszaki wolnostojące w łazience

 
Trwałość kontra wymienność: wybór mebli łazienkowych meble i akcesoria

Trwałość kontra wymienność mebli

 
Aranżacja oświetlenia w łaziencei meble i akcesoria

Aranżacja oświetlenia
w łazience

 
Partnerzy

GTV


logo Piramida   Riho

Magma

Aurora
logo Coram

 Cristalstone Luxum

Hafele    Edaxo

Mantes   partner serwisu Hettich

    Sapho

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchni


Facebook
Instagram